Oğlunun Ölümüne Neden Olan Babaya Müebbet İstendi

BURSA’nın Orhangazi ilçesinde eşiyle tartıştıkları sırada araya giren 19 yaşındaki oğlunun boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan baba Ruhi Türker’in (55) yargılanmasına başlandı. Ağlayarak ifade veren Ruhi Türker, ‘Eşimle tartışırken elimde bıçak vardı. Oğlum hamle yapıp aramıza girdi ve aniden düştü. Yere düşünce kan gördüm. Bıçaklandığını fark etmedim. Kazaen oldu’ diyerek kendini savundu. Nagihan Türker (50) ise ‘Eve alkollü geldi. Oğlumla yatak odasına girdik. Kapıyı açtığımızda bıçağı boğazına sapladı. Çocuğumun son sözü ‘Baba’ oldu’ dedi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde geçen yıl Ağustos ayında çalıştığı kafeteryadan gece yarısı eve gelen Muhammet Can Türker, babası Ruhi ile annesi Nagihan Türker’in kavgasına şahit oldu. Araya giren Muhammet, babasının elindeki bıçağın boğazını kesmesi sonucu ağır yaralandı. Ambulansla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan genç, doktorların tüm mücadelesine rağmen kurtarılamadı. Baba Ruhi Türker, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘alt soydan akrabayı öldürmek, tehdit ve hakaret’ suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan emekli Ruhi Türker hakim önüne çıktı. Baba Türker’in avukatları ile katıldığı duruşmada anne Nagihan Türker de hazır bulundu. Oğlu Muhammet ile bir problemi olmadığını ve ‘Eşimle aramıza girdi. Elimdeki bıçak nasıl boğazına geldi bilmiyorum’ diyen baba şöyle ifade verdi:

‘Kızıma düğün yaptığımız salon sahibi, eşimi arayıp salon parasını istemiş. Eşim beni arayıp söyledi. Bir süre sonra yeniden aradığını parayı istediğini, terzi Yusuf’tan para alabileceğini söyleyince, ‘Eve gelince görüşürüz’ dedim. Akşam eve gittiğimde, neden böyle yaptığını sordum. Çözüm üretmeye çalıştığını söyledi. Ben de çözüm bulabileceğimi söyledim. Daha önce de Bağ-Kur için terzi Yusuf’tan para istemişti. Eşimle tartıştık. Ertesi gün işe gittim. Eve gelince durumu oğluma anlatarak, beni küçük düşürdüğünü söyledim. Evimiz dubleks. Eşim oğlum ile alt kata inerken, hala konuşuyordu. Ben de arkalarından cam bardak fırlattım.’

‘BIÇAĞI MONTUMDAN ALDIM’

Küçük düşürüldüğü için sinirlendiğini belirten Türker, ‘Montumun cebindeki bıçağı aldım.Tartışmaya başladık. Oğlum aramıza girdi, ‘Bu insan evden gidecek’ dedi. Bu sırada oğlum bana doğru değil, boşa hamle yaptı. Aniden yere düştü. Yerde kan görünce oğlumun bıçaklandığını anladım. Ambulans çağırdık. Polis komşumuza haber verdim. Eğer oğlumu öldürmek istemiş olsaydım delik deşik ederdim. O benim canımdı. Emekli olmuştum. Onun için çalışıyordum. Çok gururlu bir insandı. Eşimi tehdit etmedim’ diyerek, gözyaşlarına boğuldu.

ANNE: OĞLUM KUCAĞIMA DÜŞTÜ

28 yıllık evli olduğunu belirten kuaför anne Nagihan Türker ise ‘Salon sahibi para için beni arayınca, eşime haber verip, erkek erkeğe konuşmalarını istedim. Terzi Yusuf benim 30 yıllık esnaf arkadaşım. Bağ-Kur parası için eşimle beraber kredi için bankaya gittik. Hiçbir zaman eşime yanlış yapmadım. Bana hep eziyet etti. Aramızda tartışma olunca, babasının evine gittim. Gelip, babasına bıçakla saldırdı. Araya girdiğimde parmaklarım kesildi. Olay gecesi eve alkollü geldi. Oğluma babasının alkollü olduğunu söyledim. Bana, hakaretlerde bulunarak ‘Git Yusuf’la evlen’ dedi. Oğlumla yatak odasına girdik. Kapıyı açtığımızda bıçağı boğazına sapladı. Çocuğum kucağıma yığıldığında son sözü ‘Baba’ oldu’ diye konuştu.

Sanık avukatı, müvekkilinin 7 ayı aşkın süredir tutuklu bulunduğunu, olayın tahrik altında meydana geldiğini, uygulanacak adli kontrol ile tahliye edilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Ruhi Türker’in tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

– Bursa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.