Erdoğan, Kapadokya’daki Kaçak Yapılar İçin Talimatı Verdi: Hepsini Yıkın

31 Mart yerel seçimleri kapsamında Bursa’da vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kapadokya bölgesinde peribacalarının dibinde inşa edilen otelle ilgili de konuştu.

‘TALİMATI VERDİM, YIKIM BAŞLADI’

Olayı haber aldıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanı’nı aradığını ifade eden Erdoğan, ‘Nevşehir’de peribacalarının orada otel yapıyor. Şu hale bak. Sen ne denli kalkıp da oraya beton yığınlarını sokarsın? Kültür Turizm Bakanımı aradım anında müdahalesi yapıldı. Valimle de görüştüm ertesi gün yıkım başladı’ dedi.

‘SEÇİMDEN SONRA ORADAYIM’

Buralardaki kaçak yapıların tamamının yıkılacağını ifade eden Erdoğan, ‘Buralardaki kaçak göçek yapılan hepsi yıkılacak. Seçimden sonra ben oradayım’ ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Söz konusu inşaatın yapımı Mesit mevkisindeki Müze Yolu üzerinde peribacalarının bitişiğine yaklaşık 2 ay önce başlamıştı. İş insanı M.K. tarafından yaptırılan ve 5 ayda tamamlanması planlanan, yan yana 2 binadan oluşan otel inşaatı, görenlerin tepkisini çekmişti. Bakanlık dün inşaatın durdurulmasına karar vermişti.

‘YIKIM KARARI ALINMIŞ, YIKIMA BAŞLANMIŞTIR’

Kültür ve Turizm Bakanlığı söz konusu yapı ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

‘Bakanlığımızın, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda, Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.