Annesini Boğarak Öldüren Cani Evlada Müebbet Hapis Cezası

Bursa’da, annesi Nevin Sevinç’i (55) boğarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Aykut Sevinç (24), çıkarıldığı mahkemede ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılıp cezaevine gönderildi. Annesinin sevgilisiyle olan ilişkisini onaylamadığını söyleyen Aykut Sevinç, ‘Rüyamda annemi öldürmem için işaret almıştım. Ben de öldürdüm’ dedi.

ANNEMİ ÖLDÜRDÜM DİYE SOKAKTA BAĞIRDI

28 Nisan 2017 tarihinde Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Kuruçeşme Mahallesi Sakarya Sokak’ta meydana gelen olayda, madde bağımlısı olan Aykut Sevinç, annesi Nevin Sevinç ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Aykut Sevinç, eline geçirdiği tülbent ve yastıkla annesini boğarak, öldürdü. Daha sonra evden çıkıp, ‘Annemi öldürdüm’ diye bağıran Sevinç, o sırada sokaktan geçen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Aykut Sevinç

”RÜYAMDA ANNEMİ ÖLDÜRMEM İÇİN İŞARET ALDIM”

Eve giren polisler, Nevin Sevinç’in cansız bedenini buldu. Aykut Sevinç, emniyetteki ilk ifadesinde, kız arkadaşıyla ilişkisini onaylamadığı için annesiyle tartıştığını ileri sürerek, ‘Rüyamda annemi öldürmem için işaret almıştım. Ben de öldürdüm’ dedi. ‘Uyuşturucu kullanmak’ ve ‘adam yaralamak’ suçlarından sabıkası bulunan, olaydan bir süre önce de cezaevinden çıktığı belirlenen Sevinç, tutuklanarak, cezaevine konuldu.

AVUKATI HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ İSTEDİ

Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘yakın akrabayı öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Aykut Sevinç, son kez hakim karşısına çıktı. Duruşma savcısı, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Sanık avukatı ise, annesinin sanığı sürekli insanların yanında küçük düşürdüğünü, intihar eden ağabeyini ipten aldığını, uyuşturucu bağımlısı olduğunu, annesinin yardım etmediğini, anne oğul arasındaki ilişkinin kopuk olduğunu belirterek, cezada haksız tahrik indirimi uygulanmasını istedi.

Nevin Sevinç

‘ANNEMİN YÜZÜNDEN UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLDUM, YAPTIĞIM İÇİN PİŞMANIM’

Annesinin, babasının ölümünden dahi kendisini sorumlu tuttuğunu öne süren Aykut Sevinç de ‘Babam öldüğünde askerdim. Döndüğümde annem babamın benim yüzümden öldüğünü söyledi. Uyuşturucu bağımlısı oldum. Tedavi görmek istiyordum. Sigortam olmadığı için annemin maddi yönden yardım etmesini istedim. Hep beni dışladı. Annemi öldürdüğüm için pişmanım. Mahkemenin vereceği karara saygılıyım’ dedi. Mahkeme tutuklu sanık Aykut Sevinç’i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.