İznik’te dev heyecan! Dünya Göçebe Oyunları devam ediyor

Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları’nda heyecan 2’nci günde de devam etti. Dünkü müsabakalar aşırtmalı aba güreşi, mas güreşi, atlı okçuluk ve geleneksel okçuluk yarışlarına sahne oldu. “Gelenekten Geleceğe Bir’iz sloganıyla düzenlenen organiasyonda yüzlerce sporcu galip gelebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Oyunları izlemeye gelen sporseverler ise heyecanlı anlar yaşadı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da oyunların yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu, “2022’yi de dolu dolu geçiriyoruz. Dünya Göçebe Oyunları’nda sadece spor yok, kültürel aktiviteler var, sanat aktiviteleri var, gastronomi var. Çocuklara, gençlere yönelik ciddi çalışmalar var” dedi.

İznik’te kurulan Dünya Göçebe Oyunları alanını ziyaret eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, yerli ve yabancı misafirlerle tek tek ilgilendi, alanla ilgili heyetten bilgi aldı. Alanı ziyaret eden Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) Başkanı Bilal Erdoğan da yaptığı açıklamada “İddiamız ve ümidimiz, olimpiyatların daha ötesinde bir mesajı insanlığa kazandırabilmek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.