ABD’den teröristler için taziye! “İki yönlü psikolojik mesaj”

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Suriye’de düzenlediği SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li teröristler için taziye mesajı yayınlayarak, “kritik savaşçılardı” dedi.

ABD, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG’ya desteğini sürdürüyor. ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Suriye’de düzenlediği SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li teröristler için taziye mesajı yayınladı. Mesajda öldürülen teröristler için “kritik savaşçılardı” ifadesini kullandı.

“PSİKOLOJİK MESAJ”

ABD’nin skandal mesajıyla ilgili, CNN Türk yayınında konuşan Altınbaş Üniversitesi Dr. Eray Güçlüer, “Öncelikle bu ifadelerle psikolojik bir mesaj verilmeye çalışılıyor.” dedi.

İKİ NOKTAYA DİKKAT ÇEKTİ

Güçlüer’in açıklamaları şöyle:

İki tane yer bahsediliyor. Birisi Ayn El Arap, diğeri Kamışlı.. Fırat’ın doğusundaki yerler bunlar. Fırat’ın batısında ise iki tane yer var. Münbiç ve Tel Rıfat.. Münbiç ve Tel Rıfat Ruslar’ın kontrolünde. Ayn El Arap ve Kamışlı ise ABD’nin, daha doğrusu ABD’nin kontrolünde PKK ve PYD’nin unsurlarının olduğu yer.

MESAJLARLA ASLINDA ŞUNU SÖYLÜYOR

Anladığımız şu ki Türkiye Münbiç ve Tel Rıfat’a girecek. Peki bundan sonraki aşama Ayn El Arap olacak. ABD bu mesajlarla aslında şunu söylüyor… Fırat’ın batısına çok karışmıyorum ama Fırat’ın doğusuna geçme…

MİT RAHATSIZLIĞI

Bunların hepsi terörist. Neresi kritik savaşçı. Bunlar psikolojik mesajlar. İki yönlü psikolojik mesaj… Biri Türkiye’ye ve MİT’in yaptık yüksek uzmanlık gerektiren operasyonlardan duyulan rahatsızlık. İkincisi bu alanlara Türkiye’nin girmesinden endişe ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.